Genel Bilgiler | ilgili Bilgiler | Sağlık Bilgileri | Dini Bilgiler | Kozaklı | Kozaklı Kaplıcaları
Güzelliğe günaydın
bullet.gif Yazar kozakli

Bugüne dek hiç yeni bir sabaha mükemmel bir başlangıç yaptınız mı? Vücudu rahatlatıcı esneme hareketleri, hassas bir gül maskesi ve vücut yağlarıyla bu sabah kendinizi şımartarak güne başlayın.

Aslında sadece su bile güne sağlıklı ve güzel bir başlangıç için yeterli. Bir de suyla birlikte vücudu rahatlatan iksirler kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Cilt temizleme ritüellerinden ilki; ılık su koyduğunuz bir kabın içine birkaç damla lavanta ya da gülsuyu damlatmak olabilir.

Elde ettiğiniz suyla birkaç kez yüzünüzü yıkayın. Daha sonra bir havluyu suyun içinde ıslatarak, yüzünüze ve dekolte bölgenize hafif kompresler uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızı yıkarken de mutlaka onu bir kafa masajıyla desteklemeniz gerekiyor. Ense kısmından alın bölgesine doğru kulakların arkasına ve şakaklara hafif basınçlar uygulayın.

Duş yapmanın sadece vücut temizliği olmadığını ise onu bir zevk haline getirdiğinizde hissedebilirsiniz. Aromalı, egzotik meyve ekstreli duş jelleri, kokularıyla size yazın son demlerini hatırlatacaktır.

Gülün adı

Kısa bir soğuk duş ise vücudun kan dolaşımını hareketlendireceğinden, zinde bir gün için inanılmaz bir başlangıç olabilir.

Gül ekstrelerinin güçlendirici ve rahatlatıcı etkilerini, en iyi gül maskesi uygulamasıyla hayata geçirebilirsiniz. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz, gevşetici etkili maskeyle yüz, dekolte ve boyun bölgelerindeki stresi almak mümkün.

Sabahları maske uygulamak için vaktiniz yok mu? O zaman yüzünüze günlük kreminizi sürmeden önce birkaç damla ferahlatıcı etkisi bulunan gülsuyu damlatabilirsiniz. Vücut losyonları, vücut yağları ve cilt kremleri...

Sabahları hangisini kullanıyorsanız kullanın, hep aynı duygularla karşı karşıya kalacaksınız. Çünkü krem sürme ritüeli sırasında cildin her santimetrekaresindeki 200 duyu reseptörü harekete geçiyor.

Güne mutlu bir merhaba için

Sabah hoş bir müzikle uyanmanın yerini ne tutabilir? Müzik çaldığı sürece siz de yatakta vücudunuzun kan dolaşımını harekete geçirecek hareketlere hazır olun. Önce sırtüstü uzanın. Sol bacağınızı sol elinizle karnınıza doğru çekin, sağ bacağınızı ve sağ kolunuzu gerin. Ayak parmaklarınızla küçük daireler çizin. Vücut kaslarınızın açıldığını görecek ve kendinizi zinde hissedeceksiniz.
Ana Menü
bullet.gif Ana Sayfa
bullet.gif Tekno Bank
bullet.gif Kozaklı fm
bullet.gif Fizik Tedavi Hastanesi
bullet.gif Kozaklı Resimleri
bullet.gif Kozaklı İlçesi
bullet.gif Tarihçesi ve Kaplıcalar
bullet.gif Kaplıca Suları
bullet.gif Suyun Faydaları
bullet.gif Kozaklı Kaplıcaları
bullet.gif Ulaşım Ve Konaklama
bullet.gif Kaymakamlık
bullet.gif Askerlik Şubesi Telefonu
bullet.gif Gözde Elektronik
bullet.gif Kozaklı Seyahat
bullet.gif Video İzle
bullet.gif S.S.S
bullet.gif Forum
bullet.gif İletişim
bullet.gif Arama
bullet.gif Site İçeriği
Kozaklıda Hava

Kozaklı Resimleri
Haberler

domain Member of W3C 
Sites dot com
Bağlantılar
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Henüz hiç kısa mesaj gönderilmemiş.