Genel Bilgiler | ilgili Bilgiler | Sağlık Bilgileri | Dini Bilgiler | Kozaklı | Kozaklı Kaplıcaları
Esra Erol'a Babasından Mektup
bullet.gif Yazar kozakli
Canım Kızım,
Sana ünlü düşünürlerin hayata yön veren sözlerinden derlediğim bazı özlü sözleri sana tavsiye niteliğinde yazıyorum. Bu sözlerin sana yürüdüğün yolda ışık olmasını diliyorum. Dilerim sana yardımcı olur. Bu mektubu baş ucuna koy ve her daraldığın, bunaldığında oku.
Hayat doğumla başlayan ölümle biten bir okuldur. Bu okulda başarılı olmak için çok çalışmak gerekir. Hayatın yokuşları inişleri engebeleri vardır. Bu engebeleri senin hayata bakış açın erdemli yaşaman ve kendini sürekli yenilemen ve bilgin’le aşabilirsin.
Kendi ayaklarının üstünde durmak bir o kadar da bildiğini okumak hayatı kendin öğrenmek için çalışmaktasın. Unutma ki aptallar kendi, akıllılar başkalarının tecrübesinden yararlanır. Sen akıllı ol kızım etrafında yaşayan herkesin yaşadıklarını gözlemle. Aman kızım ayakların yere sağlam bassın, aynaya baktığında kendinden utanma.Sen benim için daha çok küçüksün ama bir o kadar da kocaman Hayatla kavgan şimdi başlıyor. Yolun açık olsun daima arkada sana sonuna kadar destek olduğumu ve olduğumuzu sakın unutma…
Her zaman dürüst ol, seni yargılayanlar bile olsa, doğruluğun karşısında daha sonra senden yana olurlar. Boş bir çuvalın dik durması zordur. Der Benjamin Franklin. Bu yüzden hep oku, öğren kendini geliştir.
İstemek, “İstiyorum” demek değil, harekete geçmektir. Armut piş ağzıma düş yaşam tarzını benimseme.hayat süprizlerle doludur.Korkma şansın ne zaman yüzüne güleceği belli olmaz. Umudunu yitirme ilham başarılı olman için belki de tek yol odur. İlham diye bir kavramın varlığı kesin; önemli olan insanı çalışırken bunu yakalaması. Kimseye yemin ederim diye başlayacak cümleler kurma çünkü Yemine gerek görmeyecek kadar sözlerine sadık ol.
İnsanı Kendisi Kadar Kimse Kandıramaz. Sakın sende kendini kandırma. Hatalarınla yanlışlarınla yüzleşmeyi öğren ben yaparım ben bilirimden daha kötü bir şey yoktur. Seni ilerletmek yerine, hep yerinde saydıracaktır.
Hiçbir şey den hiç kimseden korkma Allahtan başka En Çok, Kendine Yapacağın Kötülüklerden kork.
Bütün Büyük Yanlışlıkların Altında Gurur Yatar. Sende onurlu gururlu ol ama bazen gururunu bir tarafa bırakmaya öğren, gereksiz inat ve gururun insanı aptal hale getirebilir.
Hayatı öğrenmenin Öğrenmenin Üç Kaynağı Vardır; Çok Görmek, , Çok Çalışmaktır ve Çok Acı Çekmektir. Sende hepsini yaşayacaksın.Başarıya giden yolda, kolay yolları sakın ola seçme, çünkü çabuk gelen, çabuk gider sahte başarılar seni sen yapmaz..Allahtan sana altından kalmayacağın dert ve tasalar vermemesi için her gün dua et, hayatta karşılaşacağın başarısızlıklar emin ol bugün acı verse de yarın sana büyük bir tecrübe olarak geri dönecektir.Yaşadığın yenilgiler seni umutsuzluğa sürüklemesin hayatında bir başlangıç ve dönüm noktası olmalı..aynı Shakespeare sözü gibi.. Bazı yıkılışlar, daha parlak kalkışların teşvikçisidir.
Ve Hiçbir şeyden asla vazgeçme çünkü vazgeçenler yalnızca kaybedenlerdir.
Seni çok seven Baban..
Ana Menü
bullet.gif Ana Sayfa
bullet.gif Tekno Bank
bullet.gif Kozaklı fm
bullet.gif Fizik Tedavi Hastanesi
bullet.gif Kozaklı Resimleri
bullet.gif Kozaklı İlçesi
bullet.gif Tarihçesi ve Kaplıcalar
bullet.gif Kaplıca Suları
bullet.gif Suyun Faydaları
bullet.gif Kozaklı Kaplıcaları
bullet.gif Ulaşım Ve Konaklama
bullet.gif Kaymakamlık
bullet.gif Askerlik Şubesi Telefonu
bullet.gif Gözde Elektronik
bullet.gif Kozaklı Seyahat
bullet.gif Video İzle
bullet.gif S.S.S
bullet.gif Forum
bullet.gif İletişim
bullet.gif Arama
bullet.gif Site İçeriği
Kozaklıda Hava

Kozaklı Resimleri
Haberler

domain Member of W3C 
Sites dot com
Bağlantılar
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Henüz hiç kısa mesaj gönderilmemiş.